סדנאות והרצאות

תיאטרון ויהי מציע מגוון סדנאות והרצאות בתחום התיאטרון והאימפרוביזציה, המועברות על ידי מבחר מורים ומרצים מהטובים בתחומם בישראל.

למידע נוסף, הרשמה לסדנאות והזמנת הרצאה, צרו עימנו קשר >>

להלן מגוון הסדנאות וההרצאות שלנו: 

סדנת אימפרוביזציה

אימפרוביזציה היא יצירה ספונטנית אינטואיטיבית מתוך הקשבה ותגובה לסביבה המיידית ולתחושות הפנימיות. הסדנה משתמשת בכלים מעולם התיאטרון והאימפרוביזציה על מנת לשחרר את הספונטניות, ולהרחיב את היצירתיות והדמיון – מה המוח שלנו מגיש לנו, מה עושים עם זה, ואיך 'לתפוס גל אסוציאטיבי'. הסדנה עושה היכרות עם עולמנו הפנימי ומלמדת כיצד להשתמש בו ללא מעצורים, להתחבר לעוצמתו של הדמיון ולרתום אותו ככוח יצירתי שאין שני לו. הסדנה משפרת את הביטחון העצמי, יכולת ההבעה והביטוי, תקשורת בינאישית, גמישות פיזית ומחשבתית, ושיתוף פעולה עם פרטנר ועם קבוצה.
הסדנה מיועדת לכולם – לא רק לשחקנים! הכישורים והיכולות שמעניקה האימפרוביזציה מתאימים גם לחיי היום-יום, לעבודה, למערכות היחסים שלנו ועוד.
עוד על אימפרוביזציה >>

סדנת תיאטרון לילדים

סדנה שהיא הנאה צרופה, המקנה כלים תיאטרליים בסיסיים לילדים בדרך של משחק ושעשוע. הסדנה מקרבת את הילדים אל אמנות התיאטרון, ומשתמשת בטכניקות של עולם התיאטרון על מנת לחזק את יכולת הביטוי וההבעה שלהם, להעלות את הערך העצמי ואת יכולתם לשתף פעולה ולעבוד בקבוצה.

אנו מציעים גם מבחר הצגות תיאטרון לילדים, הכוללות גם הפעלה. למידע נוסף >>

עבודה עם טקסט – מה אני אומר בעצם?

הסדנה מיועדת לכל מי שעומד מול קהל – מנהלים, יועצים, מדריכים, מורים, מרצים ועוד, וכוללת עבודה פרטנית ואישית, המותאמת לצרכיו של התלמיד. בסדנה נלמד כיצד לגשת לטקסט, להבין את המשמעויות הגלויות והנסתרות שבו, תוך בחירה מודעת של כוונות ודיוק בהעברתן, שימוש מודע ומושכל בדיבור, אינטונציה, שפה וגוף. הסדנה מהווה התנסות באמנות המשחק על היבטיה השונים והופכת כלים תיאטראליים לכלים לתקשורת והבעה בחיי היומיום. ניתן לקבל שיעורים פרטיים או להשתתף בסדנה קבוצתית.

הבעה בתנועה – גוף מספר סיפור

סדנת תיאטרון העוסקת בפיתוח ההבעה דרך הגוף. סדנה חווייתית המשתמשת בדמיון, מוסיקה ותנועה כדי להרחיב את יכולת ההבעה, להכיר את הגוף ואת השפה שהוא מדבר, לדעת לדבר ולהקשיב בשפה הזו ולהרחיב את יכולת התפיסה של מצבים רגשיים דרך הגוף.

סדנת הכנה לאודישנים 

נרשמת לאודישנים בבית ספר למשחק? אנחנו נסייע לך להגיע במיטבך, באמצעות עבודה על מונולוגים, אלתור וכלים נוספים אשר יאפשרו לך להגיע מוכן ומשוחרר, ולהציג את יכולותיך בצורה הטובה ביותר.

הרצאות

אנו מעבירים הרצאות בנושאים שונים מתחום התיאטרון והמשחק. פתרון מושלם ליום גיבוש, אירועי חברה ועוד:

  • לחיות את הרגע – האימפרוביזציה כדרך חיים (או ככלי לחיים).
  • התיאטרון והקהל – היחסים בין השחקן והקהל, בין העומד על הבמה והצופה, בתיאטרון ובחיים. 
  • קומדיה וטרגדיה – הרצאה על שורשי התיאטרון, המנגנונים הבימתיים והדמיון המופלא בין צחוק ובכי.

למידע נוסף, הרשמה לסדנאות והזמנת הרצאה, צרו עימנו קשר >>